ACE Stoßdämpfer GmbH
ACE Stoßdämpfer GmbH
15.06.2026 15:06
Dit voorbeeld laat zien dat service de beste manier is om deuren te openen. Het beschrijft hoe de Hongaarse dochteronderneming van BIBUS AG en het Duitse ACE Stoßdämpfer GmbH een specialist in uitrustingen voor railgeleide wagons en bussen helpen bij het vinden van een duurzame dempingsoplossing voor zijn pneumatisch bediende schuifdeuren, die wereldwijd worden gebruikt.
Met het groeiende aantal passagiers in het lokale en langeafstandsvervoer neemt het belang van veilige, duurzame ontwerpen in de treinbouw toe. Er zijn talrijke gespecialiseerde bedrijven op dit gebied, die op hun beurt samenwerken met gespecialiseerde leveranciers. In Hongarije is Metal 99 Ltd. uit Dabas een van deze bedrijven. De ingenieurs uit het district 50 km ten zuiden van Boedapest staan in contact met belangrijke vervoersbedrijven in binnen- en buitenland. “Met name onze ramen en deuren, die in eigen beheer worden vervaardigd, maken het openbaar vervoer even geavanceerd als veilig”, zegt directeur Péter Garajszki. Het familiebedrijf, dat in 1991 begon met het repareren van hoogspanningsapparatuur, ramen en deuren en de productie van deursystemen voor het openbaar vervoer, ontwikkelt zich dynamisch. "Vandaag de dag produceren we met een team van meer dan 120 medewerkers ook ramen met een speciaal ontworpen profielsysteem en staan we bekend om onze schuifdeuren en om onze elektrisch en pneumatisch bediende schuif- en draaideuren voor binnen en buiten, die we ontwerpen en aanpassen aan de specifieke wensen van onze klanten," legt Péter Garajszki uit, eraan toevoegend dat zijn team ook de deuren voor de Hongaarse hogesnelheidstreinen heeft ontworpen, die zijn geïntegreerd in de nieuwe Inter City-rijtuigen.
Metal 99 werkt al vele jaren succesvol samen met BIBUS in Hongarije op het gebied van pneumatiek en andere gebieden. De Zwitserse onderneming BIBUS AG en haar Hongaarse dochteronderneming zijn in Europa toonaangevend op het gebied van full-service hydraulische en pneumatische aandrijf- en besturingssystemen. Aangezien de groep ook bekend staat als een betrouwbare leverancier van complete systemen, was de vraag aan BIBUS Hongarije in dit geval of zij een groot aantal hoogwaardige industriële schokdempers konden leveren. De doelstellingen: ervoor zorgen dat het deuropenings- en -sluitingssysteem voor talrijke wagons zo duurzaam en betrouwbaar mogelijk is in de eindposities en de continue werking waarborgen door de deuren ook te beschermen tegen mogelijk vandalisme.
Beter voorkomen dan genezen
Dávid Garajszki, technisch directeur bij Metal 99, en zijn team hebben ruime ervaring met het gebruik van hoogwaardige materialen en componenten als standaarduitrusting voor hun constructies. Dit is de reden waarom zij het oorspronkelijke ontwerp van de treinen, waarin in een eerder stadium was voorzien in schokdempers van Chinese makelij die in de eindpositie van de deuren zouden worden geïntegreerd, opnieuw hebben geëvalueerd. Vanwege de locatie van de eindgebruiker in het Midden-Oosten en het belang van het project koos Dávid Garajszki ervoor om schokdempers te gebruiken met bewezen betrouwbaarheid en van hogere kwaliteit, om mogelijke storingen te voorkomen zodra de gehele constructie aan de klant was geleverd. Daarom wendden ze zich tot hun pneumatiekspecialist BIBUS, waarvan ze weten dat die een breed assortiment hydraulische producten aanbiedt. Nobert Turi, verkoopmanager bij BIBUS, herinnert zich: "Mijn collega bij Metal 99 had twijfels over de Chinese kwaliteit en vroeg om advies. Dus raadde ik hem de schokdempers van ACE aan, die wij exclusief in Hongarije verkopen, in dezelfde afmetingen en met vergelijkbare technische gegevens als die van de andere dempers.”
Zo gezegd, zo gedaan: na gratis monsters en tests waren Dávid Garajszki en het team van Metal 99 overtuigd van de duurzame kwaliteiten van de door BIBUS geleverde, in Duitsland vervaardigde hydraulische componenten. De prijs lag echter hoger dan die van de Chinese concurrenten. Norbert Turi bekeek vervolgens de aanvankelijk gebruikte schokdempers en ook de toepassing nader. Voor de 55 kg die de schuifdeuren wegen en die met een maximale snelheid van 2 m/s worden bewogen, werden aanvankelijk dempers met een energieabsorptie van 59 Nm/cyclus geselecteerd. Omdat hij uit zijn jarenlange ervaring met ACE wist dat het bedrijf uit Langenfeld in Duitsland hoge veiligheidstoleranties hanteert voor hun miniatuur- en industriële schokdempers, deed hij een nieuw voorstel aan de ingenieurs van Metal 99.
Hoe valproeven en veiligheidstoleranties het verschil maken
Om dichter bij de prijsstructuur te komen van de dempers die in het allereerste begin in Dabas, Hongarije, waren geselecteerd, stelde hij een ander type miniatuurschokdemper uit dezelfde productfamilie van ACE voor, waarvan de cataloguswaarden van 41 Nm/cyclus onder de oorspronkelijke gegevens liggen. Voor de zekerheid vroeg hij ACE om de verwachte maximale overbelasting van de dempers in geval van een noodstop te valideren als onderdeel van valproeven die in Langenfeld, Duitsland, werden uitgevoerd. Voor dit worst-case scenario bevestigde hij de vastgestelde kerngegevens van een deurmassa van 55 kg die met een maximale snelheid van 2 m/s wordt versneld. Daarop hebben de ingenieurs van ACE de valtestbank opgesteld en de nieuw geselecteerde miniatuurschokdempers op een loadcell geplaatst. In de daaropvolgende reeks valtests remden de zelfinstellende miniatuurschokdempers van het type MC225EUMH niet alleen de energie af, maar weerstonden ze de belasting ook zonder schade aan de afdichtingen en andere belangrijke componenten. Zowel BIBUS in Hongarije als het team van Metal 99 waren tevreden over de betrouwbare werking en vertraging van de kleine componenten. Om te voorkomen dat zeer zware ladingen hun schuifdeursysteem verder zouden beschadigen, voegde Metal 99 een extra component toe. Dit was mogelijk omdat de concurrerende prijzen van BIBUS het klantenteam in staat stelden om speciaal rubberen buffers te laten vervaardigen die extra bescherming bieden aan de eindposities en de profielen van de schuifdeuren.
Norbert Turi van BIBUS is opnieuw overtuigd van de service en productkwaliteit van ACE als hun leverancier van componenten: "Ik denk dat dit geval ons heel goed laat zien welke veiligheidsreserves de schokdempers van ACE hebben. Naar mijn mening is het de moeite waard om de catalogusgegevens van alle leveranciers heel goed te bekijken als het gaat om hun prestaties. Als iemand hogere waarden opgeeft dan ACE voor vergelijkbare diameters van hun dempers, dan noem ik dat opschepperij. En als iemand daar aan twijfelt, zou ik graag een officiële vergelijkingstest willen aanvragen." Péter Garajszki, directeur van Metal 99, ziet daar graag van af en is samen met zijn team zeer tevreden over een alom veilige, duurzame oplossing van het BIBUS-ACE-team.
06.05.2026 01:05
ACE schokdempers op de alles over automatisering in Wels/OostenrijkBezoek ons op de alles over automatisering in Wels/Oostenrijk
o...
14.04.2026 02:00
ACE bij MACH 2026
van 20.04. - 24.04.2026<...
14.02.2026 01:05
ACE studentenwedstrijd
08.12.2025 01:05
Formula Student: Betere acceleratie met industriële gasverenFormula Student is een internationale ontwerpwedstrijd voor studenten waarin universiteit...
Hoe kunnen de cycli in een geautomatiseerde wasstraat worden verhoogd en tegelijkertijd d...