Categorieën

Novotechnik Messwertaufnehmer oHG

Novotechnik Messwertaufnehmer oHG

  • ISO 9001:2015
  • IATV 16949
  • DIN EN ISO 50001

Novotechnik Messwertaufnehmer oHG

  • ISO 9001:2015
  • IATV 16949
  • DIN EN ISO 50001

24.06.2025 17:06

Nieuwe multi-draaisensor MZ1-2200

Magnetische multi-draaisensor met 22 mm

Novotechnik breidt haar productportfolio uit met de compacte multi-turn roterende positiesensor MZ1-2200. De nieuwe sensor heeft een behuizingsdiameter van slechts 22 mm en is daarmee de kleinste multi-turn hoeksensor in het productassortiment (Afbeelding 1). Bovendien is de MZ1 een "True-Power-On-System", waarbij rotaties magnetisch worden gedetecteerd en de absolute positie zelfs bij stroomuitval behouden blijft. Met zijn 44 rotaties (=15840°) en uiterst compacte ontwerp maakt de MZ1-2200 toepassingen mogelijk die voorheen niet mogelijk waren vanwege ruimtebeperkingen.

Innovatieve "True-Power-On-Technologie

De MZ1-2200 multiturn-sensor maakt gebruik van contactloze en dus slijtagevrije toerentelling door middel van het GMR-effect (Giant Magneto Resistance). Sensoren op basis van deze technologie leveren absolute positiewaarden, hebben geen referentiesignalen nodig en hebben geen voeding, bufferbatterij of aparte geheugenelementen nodig om de positie over meerdere posities te detecteren en op te slaan. De sensor heeft een resolutie van 16 bits over 360° en de positie-informatie wordt overgedragen via digitale of analoge interfaces. De MZ1-2200 is verkrijgbaar met de interfacevarianten CANopen, CAN SAE J1939, IO-Link of een ratiometrisch uitgangssignaal.


Compacte sensor, breed toepassingsgebied

Met de multi-turn sensor biedt Novotechnik een oplossing voor veeleisende toepassingen waar precisie, betrouwbaarheid en een compact formaat vereist zijn. De MZ1-2200 is de ideale keuze voor industriële toepassingen, automatiseringstechnologie of mobiele machines - overal waar maximale functionaliteit en minimale benodigde ruimte nodig zijn.
Voorbeelden hiervan zijn integratie in aandrijvingen die worden gebruikt voor poortbesturing, stoelverstelling of procestechnologie. Multiturn-sensoren worden ook vaak gebruikt in voertuigen of andere transportsystemen voor besturing, transmissies of afzonderlijke wielbesturing.

Ruimtebesparend ontwerp en volledig uitgerust

Met de nieuwe MZ1-2200 heeft Novotechnik een compacte oplossing ontwikkeld voor beperkte installatieruimten. Met een behuizingsdiameter van 22 mm is de sensor eenvoudig te integreren en dankzij het contactloze meetprincipe onderhouds- en afdichtingsvrij. Zelfs onder zware omgevingsomstandigheden werkt de miniatuursensor absoluut betrouwbaar dankzij beschermingsklasse IP65. De volledig ingekapselde elektronica geeft stof en vloeistoffen geen kans.

Meer nieuws

Onze nieuwe ultracom...

Van 24.04.2024 - 26.04.2024

in Shenyang, China

We kijken uit naar je komst!

Onderweg met de explosievenopruimingsdienst

25.10.2022 00:00

75 jaar Novotechnik

Sensoren voor lineaire en roterende metingen

Overal waar posities en hoe...

Zelfs nu de vraag naar contactloze processen op het gebied van lineaire en roterende meettechnolo...

Novotechnik ontvangt de leveranciersprijs van BRP-Rotax